7 důvodů pro tepelné čerpadlo

 

Jaké jsou hlavní důvody pro pořízení tepelného čerpadla, ať už jako primárního otopného systému v novostavbě, nebo jako náhradu dosluhujícího systému ve stávající nemovitosti?

  1. Úspora peněz: k vytápění vašeho domova spotřebuje tepelné čerpadlo mnohem méně energie, než plynové nebo elektrické vytápění. Úspora financí tak může dosahovat až desítek tisíc korun ročně.
  2. Topení i chlazení v jednom: Tepelné čerpadlo se postará o celkovou tepelnou pohodu domova během celého roku.
  3. Bezpečnost: Tepelné čerpadlo je výborná volba například pokud máte obavy z plynu v domácnosti z bezpečnostních důvodů. Není třeba dodatečných opatření, například hlásičů CO2.
  4. Spolehlivost: Tepelná čerpadla IVT patří k těm nejspolehlivějším na trhu. První byla nainstalována již před 25 lety a dodnes fungují.
  5. Šetří práci a čas: Zbaví vás nutnosti štípat dříví nebo přikládat uhlí do kotle na pevná paliva.
  6. Nevytváří nepořádek: S předchozím bodem souvisí i fakt, že provozem tepelného čerpadla se v domě nepráší, ať už z kotelny nebo z prostoru krbu v obýváku.
  7. Pohodlné ovládání: Požadovanou teplotu v domě si nastavíte jednoduše z kanceláře nebo ze sedačky v obýváku přes mobilní aplikaci. Také už jste zažili ten nepříjemný pocit po odjezdu na dovolenou, zda jste nechali vyhasnout oheň v kotli? Tak ten už nehrozí.